INTERCRAC

INTERCRAC, DMC
31-123 Kraków, Krupnicza 3
Tel. +48 12/ 422-58-40 Fax +48 12/ 421-98-58
ic@intercrac.com.pl   www.intercrac.com.pl
 
MAŁOPOLSKIE SŁODKIE RARYTASY  
Trasa: Kraków – Iwkowa – Stróże – Łącko - Kraków
Naszą kulinarną wyprawę rozpoczniemy od Śliwkowego Szlaku. Regionu skąd pochodzi „suska sechlońska” śliwka, o smaku lekko przesiąkniętym dymem. Bardziej nawet wędzoną niż suszoną. Bez jej udziału trudno o dobry bigos albo kapustę z charakterem, nie wspominając już o daniach mięsnych, potrawach z kaszy albo krupniku, który jedna suszona śliwka potrafi zamienić w kulinarny poemat. Specjałów ze śliwką skosztujecie w Bacówce Biały Jeleń w Iwkowej. Następnym punktem programu będzie wizyta w  gospodarstwie pasiecznym „U Bartnika” i skansenie pszczelarstwa w Stróżach. Będzie to okazja do okraszonej opowieściami o obyczajach tych fascynujących owadów degustacji miodów i innych produktów pszczelich. Oprócz kubków smakowych w ruch pójdą też ręce – a to za sprawą warsztatów, podczas których osobiście stworzycie świece z pszczelego wosku. Sądecki Miód Spadziowy jest produktem tradycyjnym. W drodze powrotnej do Krakowa ucieszy was pewnie wizyta w tłoczni Maurera w Łącku, gdzie czeka was  degustacja soków i destylatów – m.in. słynnej łąckiej śliwowicy, gruszkowicy, win owocowych i jabcoka – czyli sądeckiego cydru. Kosztując opartych na tradycji alkoholi z lokalnych owoców będzie można posłuchać o walce, jaką stoczył właściciel wytwórni Krzysztof Maurer z systemem, który nie chce legalizować lokalnych alkoholi. Przygotujcie duże torby, bo nie sposób wrócić z te wyprawy bez pysznych miodów i soków, czy wyjątkowych powideł śliwkowych.

Intercrac

KULINARNE ZWIEDZANIE KRAKOWA I OKOLIC
Trasa: Kraków –  Lanckorona – Stryszów – Wygiełzów - Kraków
Program pobytu w Krakowie rozpoczniecie od kulinarnego zwiedzania miasta, odkrywając uroki wpisanego w 1978 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Starego Miasta Krakowa. W programie zwiedzania m. in. dawna żydowska dzielnica Kazimierz – miejsce akcji „Listy Schindlera” Stevena Spielberg, Wzgórze Wawelskie –  nad którym górują Zamek Królewski z imponującym arkadowym dziedzińcem w stylu renesansowym oraz gotycka Katedra, miejsce koronacji i nekropolia polskich królów,  Rynek Główny –  największy średniowieczny placu Europy ze strzelistym, gotyckim Kościołem Mariackim.  Podczas zwiedzania w specjalnie wyselekcjonowanych sklepach, kawiarniach, restauracjach lub targach skosztujecie tradycyjnych produktów lokalnych, takich jak obwarzanek krakowski, oscypek, kiełbasa Lisiecka. Po południu zapraszamy na kulinarne warsztaty przygotowywania pierogów, przekonacie się na ile sposobów można robić popularne polskie pierogi.
W drugim dniu udacie się na wycieczkę Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce. Na Szlaku znajdują się malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej. Trasa naszej wycieczki prowadzi przez wybrane miejsca położone w okolicy Krakowa: malowniczą miejscowość Lanckorona z romantyczną zabudową wokół rynku, dwór w Stryszowie położony u stóp góry Chełm oraz Skansen w Wygiełzowie, gdzie wśród malowniczego terenu położone są zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, kościół z dzwonnicą. W Stryszowie odwiedzimy ekologiczne gospodarstwo, gdzie zaprosimy was do wspólnego przygotowania prawdziwego, zdrowego jedzenia i korzystania z ziół. Towarzyszyć temu będzie wykład związany z ekologią i zdrowym stylem życia.strony www strony www

Polityka Prywatności & Cookies

 

stat4u