Partnerzy

1_1_kbf_logo
Największe krakowskie festiwale, spektakularne widowiska dla stutysięcznej publiczności,  głośne w Polsce i Europie wydarzenia z dziedziny muzyki, teatru,  filmu, sztuk pięknych czy literatury – tym wszystkim zajmuje się dziś Krakowskie Biuro Festiwalowe, jedna z najbardziej aktywnych polskich instytucji życia publicznego. Powołane niegdyś, by pokazać światu Kraków jako Europejskie Miasto Kultury roku 2000, kontynuuje swoje prace, od lat wprowadzając nowe trendy w zarządzaniu wydarzeniami i programami kulturalnymi. To z inicjatywy KBF powstały takie festiwale jak obsypane wyróżnieniami Sacrum Profanum i Misteria Paschalia, a także Festiwal Muzyki Filmowej czy ArtBoom Festival. Biuro koordynuje również najgłośniejszą w Polsce miejską strategię kulturalną ostatnich lat – program 6 zmysłów. Dzięki głośnym ogólnopolskim akcjom promocyjnym oraz szeroko zakrojonej działalności  informacyjnej i wydawniczej, Biuro zajmuje ważne miejsce w strategii promowania Krakowa w Polsce i za granicą.

1_infokrakow_logotyp   1_krakow-travel_logotyp
Miejska sieć informacji InfoKraków, funkcjonująca pod siedmioma adresami, zajmuje się kompleksowo udzielaniem informacji turystycznej: tu można zarezerwować miejsca noclegowe i kupić bilety na wydarzenia kulturalne oraz tematyczne wycieczki po mieście i okolicach, tutaj dostępne są bezpłatne mapy, a także przewodniki, liczne publikacje o Krakowie, albumy czy oryginalne pamiątki. W wybranych punktach turyści mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, a w większości miejsc – nowoczesne infomaty, czyli elektroniczne kioski pozwalające m.in. na zaplanowanie trasy zwiedzania, zapoznanie się z ofertą kulturalną miasta czy sprawdzenie prognozy pogody. Punkty informacji miejskiej rozmieszczono w strategicznych miejscach miasta – w pobliżu Dworca Głównego (na Plantach przy ul. Szpitalnej) i w budynku terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach, w centrum miasta (Pawilon Wyspiańskiego, punkty przy ul. św. Jana 2 i w Sukiennicach) oraz w bezpośredniej bliskości najważniejszych atrakcji turystycznych – na Kazimierzu (ul. Józefa 7) i pod Wawelem. Ten ostatni, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (CORT) przy ul. Powiśle 11, to właściwie cały, zarządzany również przez KBF kompleks – z kawiarnią, stoiskami handlowymi i przestrzeniami ekspozycyjnymi – służący także jako miejsce wydarzeń kulturalnych, od spotkań i warsztatów po duże imprezy plenerowe na placu przed budynkiem: był on m.in. scenerią trzydniowych Wianków (2013), imprez motoryzacyjnych i wydarzeń dla dzieci. Na stronie internetowej sieci InfoKraków, obok oferty sprzedawanych w punktach biletów i pamiątek, znajdziemy kompendium wiedzy o turystycznych i kulturalnych atrakcjach miasta. Strona powiązana jest bowiem z portalem turystycznym Kraków Travel, prowadzonym przez Krakow.
Kieliszek wina potrafi zatrzymać czas i przenieść nas w najdalszy zakątek świata. Gdy odkryliśmy tę magię, stworzyliśmy Klimaty Południa, by dzielić się z Państwem naszą wiedzą i pasją. Zarówno mroźną zimą, w przytulnym wnętrzu przy rozpalonym kominku, jaki i gorącym latem na spokojnym tarasie pośród prowansalskich ziół i dojrzewającej winorośli, oferujemy państwu wyjątkowe chwile przy oryginalnych winach, lokalnych piwach i smacznym jedzeniu.
 
Wędliny i garmażerka produkowane we własnej masarni w miejscowości Rajbrot w Małopolsce można otrzymać w sklepach firmowych oraz franczyzowych pod szyldem Bacówka towary tradycyjne oraz w dobrych sklepach i delikatesach w rejonie południowej Polski. Wędliny z tradycyjnej wędzarni, domowe, ręcznie robione pierogi, krokiety, naleśniki i przetwory prosto ze spiżarni to znak rozpoznawczy sklepów. Wszystkie produkty przygotowujemy wedle starych, dobrze sprawdzonych receptur. Smak i aromat naszych wędlin to przede wszystkim wysoce selekcjonowane mięso wieprzowe, cielęce i wołowe peklowane z dodatkiem naturalnych przypraw oraz odpowiednio wędzone – dymem olchowym, bukowym lub jałowcowym. W swej ofercie mamy produkty bezglutenowe oznaczone specjalnym znakiem oraz rarytasy dla naszych najmłodszych m.in. parówki cielęce.
 
 strony www strony www

Polityka Prywatności & Cookies

 

stat4u